Audrey

Moim zdaniem najpiękniejsza z aktorek- Audrey Hepburn. Drobna , czasami wręcz krucha. Ikona stylu. Dobry człowiek.

Uwielbiam filmy z jej udziałem. Dziś przypomnę o trzech z nich.

  1. ,, Rzymskie wakacje’’ z 1953 roku , komedia z wątkiem romantycznym i Gregorym Peckiem. Audrey gra księżniczkę Annę , spędzającą incognito dzień w Wiecznym Mieście. On to dziennikarz , początkowo chcący zdobyć jak najwięcej informacji o znanej personie, później zakochany po uszy w ślicznej, wrażliwej, pełnej wdzięku dziewczynie, która choć przez kilka godzin pragnie uciec od swej roli i licznych obowiązków.
  2. ,, My Fair Lady’’ z 1964 roku , czyli filmowy Pigmalion. Profesor fonetyki, Henry Higgins w efekcie zakładu chce dowieść, że potrafi z prostej dziewczyny uczynić damę. Ma nią być pospolita kwiaciarka -Eliza Dolitte, ,, rzucająca mięsem’’, nieokrzesana, nieobyta. Audrey gra znakomicie- tę nieokrzesaną , i damę , którą się staje. A miłość przychodzi w trakcie tej przemiany. Film jest musicalem i po obejrzeniu piosenki długo zostają w głowie ( zwłaszcza ,, Przetańczyć całą noc’’).
  3. Film , który kocham najbardziej, czyli ,,Śniadanie u Tiffanyego’’ na podstawie ( przekształconego nieco) opowiadania Trumana Capotea-1961 rok. Początkujący pisarz i jednocześnie utrzymanek zamożnej kobiety zamieszkuje w sąsiedztwie Holly Golightly-szalonej dziewczyny , chcącej wyjść bogato za mąż, tęskniącej za ukochanym bratem-żołnierzem. Młodzi zaprzyjaźniają się i spędzają razem sporo czasu , próbując w dość cyniczny sposób znaleźć szczęście. Z tego filmu pochodzi cudowna piosenka: ,, Moon river’’. Przy scenie finałowej ryczę jak bóbr.

Audrey ogromnie angażowała się w działalność UNICEF-u , miała za sobą ogrom przeżyć wojennych i świadomość , co przeżywają dzieci podczas takich konfliktów. Jako ambasadorka dobrej woli wzięła udział w wielu misjach na całym świecie. Powiedziała kiedyś : ,, Trzeci Świat to termin , którego bardzo nie lubię , ponieważ wszyscy jesteśmy jednym światem’’. Gdyby żyła jeździłaby pewnie na Ukrainę i polską granicę z Białorusią.

Oglądajcie ,,Odrejkę’’. Piękną aktorkę o wielkich oczach i ogromnym sercu.

Udostępnij !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *