Podróżowanie 

Czy lubicie podróżować? Ja bardzo! Jechałem autobusem i pociągiem, ale najbardziej lubię naszym autkiem, którym kieruje Pan. Co prawda trochę się denerwuje, bo ja chcę wyglądać przez okno i drapię wtedy w drzwi…no, ale potem mu przechodzi i mogę powyglądać.

Zwiedziłem wiele miejsc w Polsce i nie tylko. Czasem jechałem naprawdę długo, lecz i tak było wspaniale. Byłem w górach i nad morzem, w dużych miastach i niedużych wioskach. Płynąłem nawet promem! Wszyscy mnie chwalili za grzeczność.

Nie wszystkie zwierzęta lubią podróżować. Ważne, by wcześniej poznały środek transportu. Jeżeli podróż jest daleka, warto posprawdzać, czy wszystko jest dobrze ze zdrówkiem. Ja mam nawet swój paszport i jestem zachipowany tak na wypadek, gdybym się zgubił.

Niektóre zwierzęta podróżują specjalnymi transporterami. Mnie mój Pańcio zabezpiecza pasami. W czasie jazdy robimy sobie przerwy na spacerki, mogę rozprostować łapki i się załatwić. Nigdy nie boli mnie w trakcie jazdy brzuszek, ale czasem podaje się zwierzakom takie specjalne tabletki, żeby było dobrze.

Pańcia pilnuje, żeby w miejscach, do których jedziemy mogę być tak, jak reszta mojej rodziny. Bo najważniejsze to być razem! Wasz Albuś.

Udostępnij !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *