Propozycje na lato

Gdy zbliża się lato muszę mieć przygotowany stos książek, by zapewnić sobie bezpieczeństwo posiadania zapasu do czytania. Latem czytam więcej. Więc dziś wakacyjne propozycje na lato.

      Katherine May poznałam dwa lata temu jako autorkę ,,Zimowania”.

W ,,Przesileniu” bohaterka pisze o swojej drodze do zrozumienia siebie, gdy w wieku 39 słyszy diagnozę o autyzmie. Jest młodą matką, lecz daleko jej do wzorcowych mam z licznych opowieści i poradników. W ogóle relacje z innymi , w tym bliskimi ludźmi też nie należą do najłatwiejszych. Stawia przed sobą wyzwanie. Chcę przejść najdłuższym szlakiem wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii South West Coast Path.  My towarzyszymy jej w wędrówce i próbie zrozumienia i zaakceptowania siebie.

     A teraz coś dużo lżejszego. ,,Każde kolejne lato” Carley Fortune to powieść obyczajowa o miłości, która rodzi się i dojrzewa głównie latem. 30 letnia Percy  Fraser, mieszkająca w Toronto odbiera pewnego dnia telefon z informacją, że jej bliska znajoma zmarła i jeden z jej synów prosi , by przyjechała na pogrzeb. Bohaterka wraca do ukochanego miejsca, które opuściła 12 lat wcześniej i mierzy się z przeszłością. Książkę czyta się szybko, jest dobrze napisana, kibicujemy zakochanym, by mogli być znowu razem. Fabuła dość przewidywalna, ale odprężająca i pełna humoru. Nie wszystko mi się w niej podobało, ale jest polski akcent!

    Trzecia propozycja to powieść moim zdaniem najlepsza. ,,Marzenie panny Benson” Rachel Joyce to opowieść o kobiecie, która w dojrzałym wieku postanawia spełnić marzenie z dzieciństwa i odnaleźć pewien gatunek chrząszcza . Opowiedział jej o nim ojciec tuż przed samobójczą śmiercią. Margery wyrusza w podróż z młodą , dość ekscentryczną kobietą Enid Pretty. Jadą do Nowej Kaledonii, by udowodnić badaczom istnienie złotego chrząszcza. Podróż przyniesie wiele zmian w życiu głównej bohaterki, przede wszystkim pokaże , jak wygląda prawdziwa przyjaźń między kobietami, taka , o której marzy wiele z nas.

Udostępnij !